Bliżej Nieba 2017 – koncert i licytacja charytatywna

Bliżej Nieba 2017 - wernisaż wystawyBliżej Nieba 2017 – to temat wernisażu wystawy zdjęć lotniczych, który odbędzie się 18 marca 2017 w miasteczkowskim Ośrodku Kultury.

Autorami zdjęć są Dariusz Zwardoń i Wojciech Stankiewicz /TGF/.
Przygotowane fotografie przedstawiają samoloty cywilne, wojskowe, śmigłowce oraz plenery związane z lotnictwem. Autorzy poprzez wystawę chcą przybliżyć  widzom swoją pasję. Pokazać jak wygląda codzienne życie na lotnisku cywilnym, wojskowym czy w aeroklubie. Na zdjęciach doskonale widać współpracę ludzi i maszyn, pracę obsługi lotniska i pilotów.

W trakcie wernisażu odbędzie się licytacja na rzecz Grzegorza Wolnego – niepełnosprawnego mieszkańca Miasteczka Śląskiego, który porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim.

„Jak co roku planowaliśmy z Darkiem Zwardoniem wystawę. Wybrałem się na rozmowę z Panią Dyrektor MOK. Wstępnie został ustalony termin na Marzec – bez konkretnej daty. W międzyczasie przeczytałem na facebooku post od Grzesia Wolnego z prośbą o przekazywanie 1% podatku na konto fundacji z dopiskiem o pomoc dla niego. Wstępnie miały to być dwa osobne terminy imprezy. Ale po namyśle padł pomysł “robimy to razem”,  a po chwili namysłu wpadł pomysł aby w tym czasie zorganizować również koncert” – tłumaczy Wojciech Stankiewicz.

 

Podczas imprezy wylicytować będzie można fotografie o różnej tematyce – nie tylko lotniczej – w formie cegiełek, obrazów na płótnie i wydruków wielkoformatowych. „Liczymy również na darczyńców, którzy przekażą coś na licytację” – kontynuuje Stankiewicz.

Wydarzenie zwieńczy koncert zespołu rockowego CRAN, którego twórczość w artystycznej formie ukazuje chwile z życia zwykłego żołnierza, borykającego się z problemami osobowościowymi, potrafiącego odczuwać strach, jednocześnie wykazującego się umiejętnością przezwyciężania swoich słabości.

Grzegorz Wolny, jest podopiecznym fundacji Słoneczko.  Od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową i porusza się tylko na wózku inwalidzkim.

Aktualne marzenia, Grzegorz wycenia na kwotę ok 15 000 zł – 5000,00 zł na wymianę wysłużonego i wielokrotnie naprawianego wózka, na którym się porusza oraz ok 10 000 zł na operację pogarszającego się wzroku.