Fotografia ciążowa i noworodkowa – 26 Spotkanie z Fotografią

Za nami 26 spotkanie z fotografią. O fotografii ciążowej i noworodkowej opowiadała nam Marzena Fudal.

Marzena w fotografii zakochała się 9 lat temu, kiedy urodził się jej trzeci Syn – Igor. Jak sama mówi: „Tak bardzo zapragnęłam zatrzymać dla niego czas i nic mądrego nie wymyśliłam… ale na szczęście ktoś zrobił to za mnie i wynalazł aparat i tak od  9 lat nie ma dnia żebym nie trzymała aparatu w ręce.”

Na spotkaniu Marzena opowiedziała nam o swojej przygodzie z fotografią. Bardzo szybko odnalazła swoją dziedzinę fotografii: „To moja bajka – noworodki i przyszłe mamusie.” Od kilku lat ma swoje studio, miejsce do którego zaprasza przyszłych Rodziców na sesje ciążowe i Maluszki na sesje noworodkowe i roczkowe.  Dowiedzieliśmy się jakiego sprzętu używa i jak wyglądają takie sesje „od kuchni”. Sama sesja to tylko ułamek jej pracy. Niezwykle ważne są również przygotowania, wymyślenie stylizacji, zaplanowanie kadrów, obróbka zdjęć, wywołanie ich i zapakowanie. Efekt finalny jest niesamowity czego dowodem są fotografie, które mogliśmy wczoraj podziwiać. Największym wynagrodzeniem są ciepłe słowa Rodziców i fakt, że klienci wracają i polecają FOTO-MARZENiA swoim znajomym.

Wszystkie niezbędne akcesoria, ubranka, kocyki, kreacje dla przyszłych Mam Marzena ma w swoim studio. To właśnie tu odbywa się większość sesji. Zdarzają się też sesje plenerowe, ale te studyjne zdecydowanie przeważają.

Sesje ciążowe wykonuje się mniej więcej w 7 miesiącu ciąży. Zdarza się często, że przyszłej Mamie towarzyszy Mąż, starsze dzieci czy ukochany czworonożny członek rodziny. Ważne by wcześniej uzgodnić charakter sesji. Można wykorzystać zwiewne sukienki, niektóre Modelki decydują się również na nieco odważniejsze zdjęcia 😉

Podczas sesji noworodkowych Rodzice odpoczywają, a nad wszystkim czuwa Pani Fotograf. Marzena pracuje sama – stara się samodzielnie usypiać Maluszka, przebierać. Na każdą sesję, która trwa 1,5-3h planuje najczęściej cztery stylizacje. Czasem plany trzeba szybko zweryfikować kiedy okazuje się, że mały Model nie lubi się przebierać albo nie podoba mu się dane ułożenie. Sesje noworodkowe wykonuje się Maluszkom do 14 dnia życia dlatego Rodzice zapisują się na takie sesje tuż po narodzinach dziecka. Ciocia Marzena staje się tym samym jedną z pierwszych osób, które dowiadują się o pojawieniu się cudownej istotki na świecie.

To było ostatnie spotkanie przed wakacjami. W ostatni weekend września zapraszamy Was na II Tarnogórski Festiwal Fotograficzny w Rybnej, a od października wracamy z naszymi comiesięcznymi spotkaniami w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Do zobaczenia!