Fotografia Krajobrazowa podczas 20 Spotkania z Fotografią

20 Spotkanie z Fotografią było niebiańskie. Patrycja Towarek jest pasjonatką fotografii.

Jak sama pisze: „Fotografia to sztuka. To dobre oko, poświęcenie i cierpliwość. Wszystko dla własnej satysfakcji oraz by innym sprawiać przyjemność i pobudzać do myślenia. To wrażliwość na piękno przyrody, ale także ludzi i przedmiotów. To umiejętność zobaczenia tego, czego inni nie widzą. Moim pragnieniem jest, by im to pokazać i umilić jakąś drobną chwilę.”

Niewątpliwie jej się to udaje. Patrycja opowiedziała nam o fotografii krajobrazu, o jej wyprawach w góry, poszukiwaniu drogi mlecznej na nocnym niebie, fotografowaniu wschodów i zachodów słońca. Zdradziła nam jakiego sprzętu używa i z jakich aplikacji korzysta podczas planowania swoich fotograficznych wypraw. Poznaliśmy także autorski projekt Patrycji „300 sekund. Śląsk”. Wraz z Córką odwiedza różne miejsca na Śląsku i uwiecznia je na fotografiach zrobionych z długim czasem naświetlania w biało-czarnej kolorystyce, dzięki czemu nadaje im niepowtarzalny
charakter.

Dzięki Patrycji mogliśmy podziwiać przepiękne zdjęcia gwieździstego nieba siedząc wygodnie, popijając pyszną kawę w centrum naszego pięknego miasta. Na następne spotkanie zapraszamy w styczniu, jak zwykle w drugi poniedziałek miesiąca. Do zobaczenia!