Fotografia przyrodnicza – temat 14. Spotkania z Fotografią [podsumowanie]

Fotografia przyrodnicza – to kolejna ze wspaniałych dziedzin fotografii.
14. Spotkanie z Fotografią odbyło się właśnie w tej tematyce.

Jak zwykle spotkaliśmy się w Restauracji Rynek 10 w Tarnowskich Górach, jak zwykle planem było rozpoczęcie spotkania o 17:45, ale też jak zwykle – rozpoczęliśmy po studenckim kwadransie 😉

Spotkanie poprowadził Henryk Kościelny, który przyrodą interesuje się od dzieciństwa, a od ponad trzydziestu lat pasjonuje go ornitologia i ekologia. Czynnie działa na niwie ochrony przyrody. Jest członkiem Górnośląskiego Klubu Ornitologicznego i Polskiego klubu Ekologicznego. Współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Instytutem Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, a także z Działem Przyrody przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

W jego dorobku jest szereg publikacji przyrodniczych.
Doświadczenie fotografika przyrody nabywał w Lasach Lublinieckich. Zdjęcia jego autorstwa można znaleźć w albumach i czasopismach przyrodniczych.  W jego archiwum znajduje się kilka tysięcy zdjęć przedstawiających faunę i florę Ziemi Tarnogórskiej.

Podczas spotkania, Henryk opowiedział co to jest fotografia przyrodnicza, jakiego używać sprzętu (body, obiektywy, statywy itp), a także jak i gdzie budować różnego rodzaju ukrycia, czatownie – czyli jak się maskować.
Całość spotkania była oczywiście wzbogacona o pokaz zdjęć ptaków i ssaków, które Kościelny fotografuje.

Na zakończenie Spotkania padło kilka pytań kontrolnych – osoby, które najszybciej się zgłosiły i podały właściwą odpowiedź otrzymały w prezencie książkę Tarnowskie Góry – Przyroda. Fundatorem (jak i wydawcą) książek był Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

14. Spotkanie z Fotografią zbiegło się w czasie z 3 urodzinami Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej. Z tej też okazji wszyscy obecni otrzymali kupony zniżkowe na wydruk fotoobrazów i pakietów zdjęć od Studia Kreatywnego Punkt Widzenia.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w Spotkaniu i oczywiście zapraszamy w kolejnym miesiącu na 15. Spotkanie z Fotografią!

fot. Marcin Szołtysik