Jesienny plener TGF w stadninie koni

Październikowym gościem Spotkania z fotografią w Restauracji Rynek 10 była Beata Niedziela, znana też jako Koniokrad’ka – fotoobiektywnie. Jej zdjęcia koni i to, w jaki sposób opowiadała o ich powstaniu, stało się przyczynkiem do zorganizowania fotopleneru.

Termin ustalono na 10 listopada. Mieliśmy ogromne szczęście, bo pogoda, choć późnojesienna dopisała nadzwyczajnie, a gościnni gospodarze stajni w MOSiR w Zabrzu powitali nas z wielką serdecznością.

Zorganizowali specjalnie dla nas kilka sytuacji do fotografowania swych podopiecznych.
Przeganiali między innymi konie po padoku, by mogły nam zaprezentować dynamiczny kłus i  galop. Pięknie wyczyszczone i wyczesane prezentowali na tle ciemnej stajni, co sprzyjało powstaniu oryginalnych portretów końskich. Wreszcie wystylizowana właścicielka jednego
z przepięknych  koni fryzyjskich o wdzięcznym imieniu Grande Nero zabrała nas na spacer po parku, gdzie w świetle zachodzącego słońca pozowała nam wraz ze swym podopiecznym.

W plenerze wzięło udział dziewięciu członków stowarzyszenia Tarnogórska Grupa Fotograficzna. Ich zdjęcia z pewnością pojawią się wkrótce na ich indywidualnych kontach i fanpejdżach.

My ze swojej strony dziękujemy Beacie oraz gospodarzom za organizację i umożliwienie spróbowania swych sił i wykazania umiejętności fotografowania w tej trudnej dziedzinie.