Letnie zajęcia fotograficzne w Miasteczku Śląskim

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim organizuje akcję Lato w Mieście, w której udział wziąć mogą dzieci w wieku 6 – 13 lat.

Wśród przygotowanych przez MOK atrakcji znalazły się również zajęcia fotograficzne, które prowadzi Tarnogórska Grupa Fotograficzna.

Pierwsze warsztaty odbyły się 12.07 w filii MOK w Żyglinie.

Morela i truskawka – to główni bohaterowie stanowiska z akwarium!
Tak, tak… 🙂 Owoce wrzucane były do akwarium wypełnionego wodą, a zadaniem dzieci było zamrożenie ich w ruchu, co jak się okazało nie było takie proste i należało wykazać się cierpliwością.
Do tego samego akwarium wstrzykiwane były również kolorowe farbki, które zachwyciły młodych fotografów niezwykłym seansem wzorów, które oczywiście również sfotografowały.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze światłem stałym, gdzie dzieci tworzyły swoją własną kompozycję z owoców oraz specjalnie przygotowane stanowisko do fotografii studyjnej, gdzie każdy (za pomocą wyzwalacza) zrobił sobie samodzielnie zdjęcie.

Dzieci z uśmiechami na twarzy otrzymały dyplomy uczestnictwa w warsztatach fotograficznych organizowanych przez MOK i TGF oraz mogły wydrukować wykonane przez siebie zdjęcia.

Jesteśmy przekonani, że kolejne spotkanie (18.07), które odbędzie się tym razem w siedzibie MOK w Miasteczku Śląskim będzie równie ciekawe i choć trochę wprowadzi dzieci w fascynujący świat fotografii!