Licytacja fotografii – pomagamy małej Amelce

kolaze119 grudnia zakończymy licytację zdjęć członków Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej. Cel szlachetny – pomagamy małej Amelce, która choruje na mukowiscydozę i cukrzycę typu I. Od kilkunastu dni trwa licytacja zdjęć na facebookowym profilu grupy, a 19 grudnia zostanie poprowadzona i zakończona „na żywo” na tarnogórskim Rynku podczas świątecznej imprezy LaponiaTG.

Amelia od 2 miesiąca życia zmaga się z Mukowiscydozą i od 12 miesiąca – z cukrzycą typu I. Jest dzieckiem bardzo pogodnym, rozbawionym i uśmiechniętym co pomaga jej samej i najbliższym przezwyciężać trudy dnia codziennego. Trzustka Amelki jest już w kiepskim stanie (obie choroby dotyczą trzustki), płuca po częstych zachorowaniach też już mają nieodwracalne zmiany. Każdy dzień skupia się wokół rehabilitacji – organizacji Amelce różnych form aktywności aby „rozruszać śluz zalegający w płucach”, inhalacjach których jest aż 5 dziennie oraz odpowiedniej diecie (a co jest utrudnione bo dieta jednej choroby wyklucza drugą). Każdy dzień Amelki rozpoczyna się o godzinie 7 poranną inhalacją, a kończy o 20 – wieczorną inhalacją. Częste pomiary cukrów i wymiany wkłuć pompy insulinowej co 3 dni lub częściej to najtrudniejsze przeżycia dla dziewczynki. Ze względu na dużą ruchliwość i jeszcze małą uwagę, Amelka często wyrywa sobie nieświadomie wkłucia.

Licytacja jest spontaniczną inicjatywą członków TGF. Dziękujemy za pozwolenie jej przeprowadzenia oraz wsparcie organizatorowi – Agencji Eventowej Strefa Pomysłów. Zachęcamy wszystkich do licytacji!