O nas

Logo bez napisu_png_białe tłoTarnogórska Grupa Fotograficzna  to grupa powstała w marcu 2014 roku. Początkowo składająca się z trzech fotografów-pasjonatów. Z czasem zyskiwała coraz większą popularność i zrzeszała wokół siebie ludzi z tą samą pasją. TGF została założona przez Sławomira Głaza.
Przez okres niespełna dwóch lat, ludzie skupieni wokół grupy podczas nieformalnych spotkań mieli możliwość nie tylko poznania siebie, ale także wymiany doświadczeń. Odbywały się również wspólne spacery fotograficzne. Grupę tworzyli zarówno tarnogórscy fotografowie jak i z miasta ościennego – Miasteczka Śląskiego.

Październik roku 2015 był przełomowym w działalności grupy. Wówczas odbyło się pierwsze otwarte dla wszystkich spotkanie fotograficzne o określonej tematyce. Dla spotkań – które powtarzały się cyklicznie co miesiąc – wybrano nazwę Spotkania z Fotografią. Każde z nich było inne tematycznie, a prowadzone przez samych fotografów skupionych przy TGF.
Spotkania okazały się strzałem w dziesiątkę. Zyskały ogromną popularność i pozytywny oddźwięk w lokalnym środowisku. Udział w nich brało od 20 do aż 65 osób – już nie tylko z Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego, ale także Katowic, Zabrza, Częstochowy, Sosnowca i innych.

Frekwencja i zainteresowanie tematyką fotografii pokazały jak duża jest potrzeba aby scalić środowisko lokalnych fotografów.
Idąc dalej za ciosem, w trakcie przerwy wakacyjnej – w sierpniu 2016 roku założyciel Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej złożył wniosek o wpisanie Grupy w rejestr stowarzyszeń.
Wśród swoich założeń, Grupa ma służyć rozwojowi i wsparciu jej Członków, a także popularyzować fotografię w Tarnowskich Górach i okolicy.

Obecnie, ilość Członków Stowarzyszenia przekroczyła 30 osób. Mniej więcej drugie tyle to sympatycy, osoby które uczestniczą w otwartych Spotkaniach z Fotografią.