O perspektywie i kompozycji podczas warsztatów dla dzieci

7 października na tarnogórskim Rynku odbyły się warsztaty z fotografii komórkowej organizowane dla dzieci i młodzieży przez Tarnogórską Grupę Fotograficzną oraz Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

Mimo niskiej temperatury i wietrznej pogody (deszcz nas oszczędził!) na tarnogórskim rynku pojawiła się całkiem spora grupa dzieci, które chciały nie tylko posłuchać o fotografii, ale także czegoś się nauczyć.

Podczas spotkania, prowadzący Maciej Juszczak opowiedział o podstawach i zasadach, które rządzą w fotografii. Oprócz takich pojęć jak kompozycja, perspektywa czy balans bieli, młodzi uczestnicy dowiedzieli się co to jest mocny punkt oraz jak go szukać i pokazać na fotografii.

Zwieńczeniem niespełna godzinnego wykładu, był krótki spacer w okolicy tarnogórskiego Rynku, podczas którego dzieci już próbowały wykorzystywać chwilę wcześniej zdobytą wiedzę. Niektórzy nawet bardzo dosłownie wzięli sobie uwagi o perspektywie i… wykonywali zdjęcia leżąc na chodniku!

Cieszymy się, że mimo chłodu wszystkim dopisywały znakomite humory!

Apelujemy do wszystkich rodziców (nie tylko tych dzieci, które brały udział w warsztatach) aby zachęcić swoje pociechy do fotografowania i wzięcia udziału w naszym konkursie – pamiętajcie, czas na wysłanie zdjęć macie do czwartku!

Najważniejsze informacje konkursowe:

  1. Wysłać należy maksymalnie 3 zdjęcia – najpóźniej do czwartku
  2. adres do wysyłki zdjęć: kontakt@tgftg.pl
  3. koniecznie podajcie swoje dane (imię i nazwisko) oraz numer kontaktowy. To ważne, abyśmy mogli Was powiadomić o ewentualnej wygranej!
  4. Trzy najlepsze fotografie zostaną nagrodzone: telefonem komórkowym, kamerą sportową, aparatem fotograficznym
  5. W przypadku dużej frekwencji przewidujemy również dodatkowe nagrody (również bardzo cenne!)

 

Trzymamy kciuki i czekamy na Wasze zdjęcia! 🙂