Zakończyliśmy warsztaty fotograficzne dla dzieci

Kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci za nami.
18 lipca Tarnogórska Grupa Fotograficzna po raz drugi zorganizowała zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Lato w Mieście”, tym razem w MOK w Miasteczku Śląskim. Podobnie jak ostatnio to nie my robiliśmy zdjęcia – tylko dzieci!
Nasi mali uczestnicy udowodnili, że fotografia jest dla każdego. Nieważne ile ma się lat, czy jest się chłopcem czy dziewczynką – aby zrobić ciekawe zdjęcie potrzebna jest wyobraźnia, a tej przecież dzieciom nie brakuje. Po raz kolejny udało nam się pokazać, że fotografią można się bawić, eksperymentować, a ciekawych ujęć należy szukać wszędzie.
Na warsztatach dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje oświetlenia – zastane, stałe, studyjne, błyskowe.
Stanowisko z akwarium napełnionym wodą, do którego wrzucaliśmy owoce, pozwoliło nam pokazać jak ciężko zamrozić w ruchu np. zanurzającą się połówkę cytryny. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli również układanie swoich własnych kompozycji z ananasa, jabłek itp. A na koniec ten najważniejszy moment – naciśnięcie spustu migawki i zobaczenia efektów swoich prac.
Na kolejnym stanowisku dzieci mogły zamienić się na chwilę w kogoś innego. Czekały tu bowiem na nich „fotobudkowe” gadżety (wąsy, okulary, peruki), a także nasze utalentowane Członkinie TGF, które malowały przepiękne wzory na twarzach. Efekt stylizacji dzieci uwieczniały w mini studio, które dla nich przygotowaliśmy, gdzie za pomocą samowyzwalacza każdy samodzielnie miał okazję wykonać swój portret.
Było bardzo wesoło! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, potwierdzające udział w warsztatach prowadzonych przez Tarnogórską Grupę Fotograficzną. Dla nas największą nagrodą był uśmiech dzieci. Zaraziły nas swoją pozytywną energią. To był fantastycznie spędzony czas. Mamy nadzieję, że chociaż trochę zaraziliśmy uczestników naszą pasją​​​​ :)​

Tekst: Katarzyna Bryk